MOX-300001006J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-300001006J
MOX-300001006J
Part Number
MOX-300001006J
Description
RES 100M OHM 5% 1/2W AXIAL
Data sheet
MOX-300001006J.pdf
Delivery Services
MOX-300001006J
Comments
    MOX-300001006J Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance100 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient100ppm/°C