MOX-4-125003F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-4-125003F
MOX-4-125003F
Part Number
MOX-4-125003F
Description
RES 500K OHM 1% 10W AXIAL
Data sheet
MOX-4-125003F.pdf
Delivery Services
MOX-4-125003F
Comments
    MOX-4-125003F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance500 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.310" Dia x 4.120" L (7.87mm x 104.65mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C