MOX-400222005FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-400222005FE
MOX-400222005FE
Part Number
MOX-400222005FE
Description
RES 20M OHM 1% 0.35W AXIAL
Data sheet
MOX-400222005FE.pdf
Delivery Services
MOX-400222005FE
Comments
    MOX-400222005FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance20 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.35W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.140" Dia x 0.510" L (3.56mm x 12.95mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C