MOX-400231007J.pdf
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 GOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Obsolete |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.165" Dia x 0.581" L (4.19mm x 14.78mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |