MOX-400231008K
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-400231008K
MOX-400231008K
Part Number
MOX-400231008K
Description
RES 10 GOHM 10% 3/4W AXIAL
Data sheet
MOX-400231008K.pdf
Delivery Services
MOX-400231008K
Comments
    MOX-400231008K Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Resistance10 GOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 0.582" L (4.19mm x 14.78mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C