MOX-400232005DE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-400232005DE
MOX-400232005DE
Part Number
MOX-400232005DE
Description
RES 20M OHM 0.5% 3/4W AXIAL
Data sheet
MOX-400232005DE.pdf
Delivery Services
MOX-400232005DE
Comments
    MOX-400232005DE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±0.5%
    Resistance20 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 0.582" L (4.19mm x 14.78mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C