MOX-400261054J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-400261054J
MOX-400261054J
Part Number
MOX-400261054J
Description
RES 1.05M OHM 5% AXIAL
Data sheet
MOX-400261054J.pdf
Delivery Services
MOX-400261054J
Comments
    MOX-400261054J Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance1.05 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)-
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.140" Dia x 0.510" L (3.56mm x 12.95mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C