MOX-5N-131006FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-5N-131006FE
MOX-5N-131006FE
Part Number
MOX-5N-131006FE
Description
RES 100M OHM 1% 6W AXIAL
Data sheet
MOX-5N-131006FE.pdf
Delivery Services
MOX-5N-131006FE
Comments
    MOX-5N-131006FE Specifications
    SeriesMaxi-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance100 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)6W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.345" Dia x 5.140" L (8.76mm x 130.56mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C