MOX-750221505FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-750221505FE
MOX-750221505FE
Part Number
MOX-750221505FE
Description
RES 0.015 OHM 1% 0.7W AXIAL
Data sheet
MOX-750221505FE.pdf
Delivery Services
MOX-750221505FE
Comments
    MOX-750221505FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance15 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.140" Dia x 0.820" L (3.56mm x 20.83mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C