MOX-750231007F.pdf
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 GOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Obsolete |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 220°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |