MOX-750233005FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-750233005FE
MOX-750233005FE
Part Number
MOX-750233005FE
Description
RES 30M OHM 1% 1W AXIAL
Data sheet
MOX-750233005FE.pdf
Delivery Services
MOX-750233005FE
Comments
    MOX-750233005FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance30 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C