MOX-750235002F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-750235002F
MOX-750235002F
Part Number
MOX-750235002F
Description
RES 50K OHM 1% 1W AXIAL
Data sheet
MOX-750235002F.pdf
Delivery Services
MOX-750235002F
Comments
    MOX-750235002F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance50 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C