MOX-750235005JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-750235005JE
MOX-750235005JE
Part Number
MOX-750235005JE
Description
RES 50M OHM 5% 1W AXIAL
Data sheet
MOX-750235005JE.pdf
Delivery Services
MOX-750235005JE
Comments
    MOX-750235005JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance50 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C