MOX-85022701FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-85022701FE
MOX-85022701FE
Part Number
MOX-85022701FE
Description
RES 2.7K OHM 1% 12.5W AXIAL
Data sheet
MOX-85022701FE.pdf
Delivery Services
MOX-85022701FE
Comments
    MOX-85022701FE Specifications
    SeriesMini-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance2.7 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)12.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C