MOX-F-015003F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-F-015003F
MOX-F-015003F
Part Number
MOX-F-015003F
Description
RES 500K OHM 1% 25W AXIAL
Data sheet
MOX-F-015003F.pdf
Delivery Services
MOX-F-015003F
Comments
    MOX-F-015003F Specifications
    SeriesPower-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance500 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.770" Dia x 3.000" L (19.56mm x 76.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient50ppm/°C