MOX-F-021003F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-F-021003F
MOX-F-021003F
Part Number
MOX-F-021003F
Description
RES 100K OHM 1% 25W RADIAL
Data sheet
MOX-F-021003F.pdf
Delivery Services
MOX-F-021003F
Comments
    MOX-F-021003F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance100 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.770" Dia x 3.000" L (19.56mm x 76.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C