MOX-F-026803JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-F-026803JE
MOX-F-026803JE
Part Number
MOX-F-026803JE
Description
RES 680K OHM 5% 25W RADIAL
Data sheet
MOX-F-026803JE.pdf
Delivery Services
MOX-F-026803JE
Comments
    MOX-F-026803JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance680 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.770" Dia x 3.000" L (19.56mm x 76.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C