MOX-F-028404FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-F-028404FE
MOX-F-028404FE
Part Number
MOX-F-028404FE
Description
RES 8.4M OHM 1% 25W RADIAL
Data sheet
MOX-F-028404FE.pdf
Delivery Services
MOX-F-028404FE
Comments
    MOX-F-028404FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance8.4 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)25W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.770" Dia x 3.000" L (19.56mm x 76.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C