MOX-G-011005J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-G-011005J
MOX-G-011005J
Part Number
MOX-G-011005J
Description
RES 10M OHM 5% 40W AXIAL
Data sheet
MOX-G-011005J.pdf
Delivery Services
MOX-G-011005J
Comments
    MOX-G-011005J Specifications
    SeriesPower-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance10 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)40W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.770" Dia x 4.500" L (19.56mm x 114.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient50ppm/°C