MOX-HN-021105KE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-HN-021105KE
MOX-HN-021105KE
Part Number
MOX-HN-021105KE
Description
RES 11M OHM 10% 50W RADIAL
Data sheet
MOX-HN-021105KE.pdf
Delivery Services
MOX-HN-021105KE
Comments
    MOX-HN-021105KE Specifications
    SeriesPower-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Resistance11 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)50W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.770" Dia x 6.000" L (19.56mm x 152.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C