MOX-J-022005F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-J-022005F
MOX-J-022005F
Part Number
MOX-J-022005F
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 20M OHM 1% 75W RADIAL
Data sheet
MOX-J-022005F.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
MOX-J-022005F
Comments
    MOX-J-022005F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance20 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)75W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.770" Dia x 8.000" L (19.56mm x 203.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C