MOX-J-048005J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX-J-048005J
MOX-J-048005J
Part Number
MOX-J-048005J
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 80M OHM 5% 75W AXIAL
Data sheet
MOX-J-048005J.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
MOX-J-048005J
Comments
    MOX-J-048005J Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance80 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)75W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.770" Dia x 8.000" L (19.56mm x 203.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 180°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient50ppm/°C