MOX1125225005GE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX1125225005GE
MOX1125225005GE
Part Number
MOX1125225005GE
Description
RES 50M OHM 2% 1.4W AXIAL
Data sheet
MOX1125225005GE.pdf
Delivery Services
MOX1125225005GE
Comments
    MOX1125225005GE Specifications
    SeriesMini-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±2%
    Resistance50 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 1.270" L (4.19mm x 32.26mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C