MOX1125231006J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX1125231006J
MOX1125231006J
Part Number
MOX1125231006J
Description
RES 100M OHM 5% 1.5W AXIAL
Data sheet
MOX1125231006J.pdf
Delivery Services
MOX1125231006J
Comments
    MOX1125231006J Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance100 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 1.270" L (4.19mm x 32.26mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient25ppm/°C