MOX1125231605F
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX1125231605F
MOX1125231605F
Part Number
MOX1125231605F
Description
RES 16M OHM 1% 1.5W AXIAL
Data sheet
MOX1125231605F.pdf
Delivery Services
MOX1125231605F
Comments
    MOX1125231605F Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance16 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 1.270" L (4.19mm x 32.26mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C