MOX1125235004JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX1125235004JE
MOX1125235004JE
Part Number
MOX1125235004JE
Description
RES 5M OHM 5% 1.5W AXIAL
Data sheet
MOX1125235004JE.pdf
Delivery Services
MOX1125235004JE
Comments
    MOX1125235004JE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Resistance5 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 1.270" L (4.19mm x 32.26mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C