MOX200002505JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX200002505JE
MOX200002505JE
Part Number
MOX200002505JE
Description
RES 25M OHM 5% 1/4W AXIAL
Data sheet
MOX200002505JE.pdf
Delivery Services
MOX200002505JE
Comments
    MOX200002505JE Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance25 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C