MOX300002006JE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX300002006JE
MOX300002006JE
Part Number
MOX300002006JE
Description
RES 200M OHM 5% 1/2W AXIAL
Data sheet
MOX300002006JE.pdf
Delivery Services
MOX300002006JE
Comments
    MOX300002006JE Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance200 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient200ppm/°C