MOX5002213GSE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX5002213GSE
MOX5002213GSE
Part Number
MOX5002213GSE
Description
RES 221K OHM 2% 3W AXIAL
Data sheet
MOX5002213GSE.pdf
Delivery Services
MOX5002213GSE
Comments
    MOX5002213GSE Specifications
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±2%
    Resistance221 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±200ppm/°C