MOX500470RFKE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX500470RFKE
MOX500470RFKE
Part Number
MOX500470RFKE
Description
RES 470 OHM 1% 3W AXIAL
Data sheet
MOX500470RFKE.pdf
Delivery Services
MOX500470RFKE
Comments
    MOX500470RFKE Specifications
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance470 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±350ppm/°C