MOX500470RJSE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX500470RJSE
MOX500470RJSE
Part Number
MOX500470RJSE
Description
RES 470 OHM 5% 3W AXIAL
Data sheet
MOX500470RJSE.pdf
Delivery Services
MOX500470RJSE
Comments
    MOX500470RJSE Specifications
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance470 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±200ppm/°C