MOX93022505FVE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MOX93022505FVE
MOX93022505FVE
Part Number
MOX93022505FVE
Description
RES 25M OHM 1% 7.5W AXIAL
Data sheet
MOX93022505FVE.pdf
Delivery Services
MOX93022505FVE
Comments
    MOX93022505FVE Specifications
    SeriesSuper-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance25 MOhms
    CompositionMetal Oxide Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)7.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 225°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C