MP2060-0.010-2%
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MP2060-0.010-2%
MP2060-0.010-2%
Part Number
MP2060-0.010-2%
Description
RES 10M OHM 2% 36W TO220
Data sheet
MP2060-0.010-2%.pdf
Delivery Services
MP2060-0.010-2%
Comments
    MP2060-0.010-2% Specifications
    Tolerance±2%
    Resistance10 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)36W
    Package / CaseTO-220-2 Full Pack
    Size / Dimension0.410" L x 0.175" W (10.41mm x 4.45mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient0/ +300ppm/°C
    MP2060-0.010-2% FAQ
    1. How to order MP2060-0.010-2% on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MP2060-0.010-2% price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP2060-0.010-2%?
    MP2060-0.010-2% Related Products