MP820-25.0-1%
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MP820-25.0-1%
MP820-25.0-1%
Part Number
MP820-25.0-1%
Description
RES 25 OHM 1% 20W TO220
Data sheet
MP820-25.0-1%.pdf
Delivery Services
MP820-25.0-1%
Comments
    MP820-25.0-1% Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance25 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseTO-220-2 Full Pack
    Size / Dimension0.400" L x 0.175" W (10.16mm x 4.45mm)
    Height - Seated (Max)0.590" (14.99mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient-20/ +50ppm/°C
    MP820-25.0-1% FAQ
    1. How to order MP820-25.0-1% on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MP820-25.0-1% price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP820-25.0-1%?
    MP820-25.0-1% Related Products