MP850-200-1%
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MP850-200-1%
MP850-200-1%
Part Number
MP850-200-1%
Description
RES 200 OHM 1% 50W TO220
Data sheet
MP850-200-1%.pdf
Delivery Services
MP850-200-1%
Comments
    MP850-200-1% Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance200 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)50W
    Package / CaseTO-220-2 Full Pack
    Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient-20/ +50ppm/°C
    MP850-200-1% FAQ
    1. How to order MP850-200-1% on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MP850-200-1% price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP850-200-1%?
    MP850-200-1% Related Products