MP9100-0.40-1%
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MP9100-0.40-1%
MP9100-0.40-1%
Part Number
MP9100-0.40-1%
Description
RES 0.4 OHM 1% 100W TO247
Data sheet
MP9100-0.40-1%.pdf
Delivery Services
MP9100-0.40-1%
Comments
    MP9100-0.40-1% Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance400 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)100W
    Package / CaseTO-247-2
    Size / Dimension0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
    Height - Seated (Max)0.825" (20.96mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-247
    Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
    MP9100-0.40-1% FAQ
    1. How to order MP9100-0.40-1% on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MP9100-0.40-1% price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP9100-0.40-1%?
    MP9100-0.40-1% Related Products