MP915-47.0-1%
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MP915-47.0-1%
MP915-47.0-1%
Part Number
MP915-47.0-1%
Description
RES 47 OHM 1% 15W TO126
Data sheet
MP915-47.0-1%.pdf
Delivery Services
MP915-47.0-1%
Comments
    MP915-47.0-1% Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance47 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)15W
    Package / CaseTO-126-2
    Size / Dimension0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)0.450" (11.44mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-126
    Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
    MP915-47.0-1% FAQ
    1. How to order MP915-47.0-1% on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MP915-47.0-1% price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP915-47.0-1%?
    MP915-47.0-1% Related Products