MP930-0.033-5%
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
MP930-0.033-5%
MP930-0.033-5%
Part Number
MP930-0.033-5%
Description
RES 0.033 OHM 5% 30W TO220
Data sheet
MP930-0.033-5%.pdf
Delivery Services
MP930-0.033-5%
Comments
    MP930-0.033-5% Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance33 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)30W
    Package / CaseTO-220-2 Full Pack
    Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageTO-220
    Temperature Coefficient0/ +300ppm/°C
    MP930-0.033-5% FAQ
    1. How to order MP930-0.033-5% on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the MP930-0.033-5% price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP930-0.033-5%?
    MP930-0.033-5% Related Products