OK3045E-R52
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
OK3045E-R52
OK3045E-R52
Part Number
OK3045E-R52
Description
RES 300K OHM 5% 1/4W AXIAL
Data sheet
OK3045E-R52.pdf
Delivery Services
OK3045E-R52
Comments
    OK3045E-R52 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance300 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)