OM4715E-R58
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
OM4715E-R58
OM4715E-R58
Part Number
OM4715E-R58
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
Data sheet
OM4715E-R58.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
OM4715E-R58
Comments
    OM4715E-R58 Specifications
    SeriesLittle Rebel® OM
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance470 Ohms
    CompositionCarbon Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)