ON1355E-R58
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
ON1355E-R58
ON1355E-R58
Part Number
ON1355E-R58
Description
RES 1.3M OHM 5% 2W AXIAL
Data sheet
ON1355E-R58.pdf
Delivery Services
ON1355E-R58
Comments
    ON1355E-R58 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance1.3 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient-800/ +1500ppm/°C