ON4355E-R58
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
ON4355E-R58
ON4355E-R58
Part Number
ON4355E-R58
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 4.3M OHM 5% 2W AXIAL
Data sheet
ON4355E-R58.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
ON4355E-R58
Comments
    ON4355E-R58 Specifications
    SeriesLittle Rebel® ON
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance4.3 MOhms
    CompositionCarbon Film
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient-800/ +1500ppm/°C