PNP4WVFT-73-820R
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
PNP4WVFT-73-820R
PNP4WVFT-73-820R
Part Number
PNP4WVFT-73-820R
Description
RES 820 OHM 1% 4W AXIAL
Data sheet
PNP4WVFT-73-820R.pdf
Delivery Services
PNP4WVFT-73-820R
Comments
    PNP4WVFT-73-820R Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance820 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 200°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±300ppm/°C