RC07GF680J
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
RC07GF680J
RC07GF680J
Part Number
RC07GF680J
Description
RES 68 OHM 5% 1/4W AXIAL
Data sheet
RC07GF680J.pdf
Delivery Services
RC07GF680J
Comments
    RC07GF680J Specifications
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±5%
    Resistance68 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm)