RC1/4331JB
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
RC1/4331JB
RC1/4331JB
Part Number
RC1/4331JB
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
Data sheet
RC1/4331JB.pdf
Delivery Services
RC1/4331JB
Comments
    RC1/4331JB Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance330 Ohms
    CompositionCarbon Composition
    Part StatusLast Time Buy
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C