RC1/4335MB
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
RC1/4335MB
RC1/4335MB
Part Number
RC1/4335MB
Manufacturer
Kamaya Inc.
Description
RES 3.3M OHM 20% 1/4W AXIAL
Data sheet
RC1/4335MB.pdf
Category
Through Hole Resistors
Delivery Services
RC1/4335MB
Comments
    RC1/4335MB Specifications
    SeriesRC
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±20%
    Resistance3.3 MOhms
    CompositionCarbon Composition
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C