RLR05C3323FRBSL
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
RLR05C3323FRBSL
RLR05C3323FRBSL
Part Number
RLR05C3323FRBSL
Description
RES 332K OHM 1% 1/8W AXIAL
Data sheet
RLR05C3323FRBSL.pdf
Delivery Services
RLR05C3323FRBSL
Comments
    RLR05C3323FRBSL Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance332 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C