RLR32C6203GRBSL
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
RLR32C6203GRBSL
RLR32C6203GRBSL
Part Number
RLR32C6203GRBSL
Description
RES 620K OHM 2% 1W AXIAL
Data sheet
RLR32C6203GRBSL.pdf
Delivery Services
RLR32C6203GRBSL
Comments
    RLR32C6203GRBSL Specifications
    Tolerance±2%
    Resistance620 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C