RX-1M5007FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
RX-1M5007FE
RX-1M5007FE
Part Number
RX-1M5007FE
Description
RES 5 GOHM 1% 1/2W AXIAL
Data sheet
RX-1M5007FE.pdf
Delivery Services
RX-1M5007FE
Comments
    RX-1M5007FE Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance5 GOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.197" Dia x 1.875" L (5.00mm x 47.63mm)
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C