SM101034003FE
Home > All Products > Resistors > Through Hole Resistors
SM101034003FE
SM101034003FE
Part Number
SM101034003FE
Description
RES 400K OHM 1% 1/2W RADIAL
Data sheet
SM101034003FE.pdf
Delivery Services
SM101034003FE
Comments
    SM101034003FE Specifications
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance400 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.330" L x 0.100" W (8.38mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.340" (8.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient50ppm/°C